Upstate NY Cross Country
Series 6km Open Race
====================================================================================
Name
Age
Team
Avg
Mile Time
====================================================================================
1 OW-1 Snyder,
Jessica 24
2 OW-2 Meyer,
Christa 26
3 OW-3 Schultz,
4 OW-4 Aldridge,
Katie 33
5 OW-5 Bruner,
Christina 31
6 McKeon,
Yvonne 25
Brockport Dist Proj
7 OW-6 Beckhorn,
Fern 24
8 Connelly,
Leann 24
Unattached
9 OW-7 Vales,
Jane
35
10 OW-8 Geise,
Carrie
25 Greater
Buff
11 OW-9 Dymott, Jean
Ann 25 Greater
Buff
12 OW-10 Golden,
Sherry 29
13 OW-11 Walden,
Jessica 21
14 OW-12 Schmitt,
Katie 25
Greater Buff
15 Bushallow,
Mary 36
16 OW-13 Grover,
Karen
37
17 OW-14 Reynolds,
Christine 37
18 Binsfield,
Michelle 28
Unattached
19 OW-15 Williams,
Laura 29
20 OW-16 Morrison,
21 OW-17 Mai
Giron, Michelle 23
22 OW-18 Morrison,
Deborah 48 Greater
Buff
1
2
3
4
5
6
7 Young,
George
26 Junk Yard
Dogs
8
9
10
11
12
13 Friedrich,
14
15 OM-13 Meeker,
Nick
16
17 Clements,
John 24 Junk
Yard Dogs
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27 Daubert,
James 19
28
29 Dore,
Matthew
32 Greater
Buff
30
31
32
33
34 Raczka,
Mark
47 Greater
Buff
35
36
37
38
Team Scoring
Open Women: Pts. Scorers Displace
1
2
3 Greater
Open Men: Pts. Scorers Displace
1.
2.
4.
5.
* awarded
3rd place based on higher finishing 5th man
USATF
Name Age
Team
Time
====================================================================================
1 MM-1 Bischoff,
Dave
45
2 MM-2 Steinbrecher,
Earl 43
Unattached
3 MM-3 Lindo,
Ed
46
4 VM-1 Robinson,
Jim
53
5 MM-4 Carlstrom,
Casey 48 High
6 VM-2 Rybinski,
Mark
52
7 MM-5 Maki,
Eric
46 High
8 MM-6 Dzikovski,
Boris 43 High
9 MM-7 Bickham,
Scott
41 High
10 VM-3 Hartshorne,
Thomas 53 High
11 VM-4 Radford,
12 MM-8 Van
Kerkhove, John 45
13 VM-5 Kodya,
Mike
53
14 VM-6 Hoebeke,
Rick
58 High
15 MM-9 Rhyant,
Sid
46
16 VM-7 Hylas,
John
50
17 MM-10 Riccardi,
Tim
49
18 MM-11 Ingall,
Tim
48 High
19 VM-8 McMullen,
Tim
54
20 MM-12 Gray,
Greg
41
21 VM-9 Roebal,
Bruce
51 High
22 VM-10 Fay,
Charlie
54 High
23 MM-13 Scott, Keith 45
24 MM-14 DiBattista,
Marty 48
25 MM-15 Van
Kerkhove, Dennis 47
26 VM-11 Juran,
Jeff
51 High
27 VM-12 Blackmore,
Ron
54
28 MW-1 Sharp,
Gillian
46
29 MM-16 Chely,
James
51 High
30 MM-17 Benotti,
Mark
43
31 VM-13 Ramirez,
Jorge
53 High
32 VM-14 Hamilton,
Bob
51
33 VM-15 Cummins, Brian
52 High
34 VM-16 Hughes,
Don
50
35 SV-1 Lamme,
Thomas
60
36 MM-18 Consler, Marc
44
37 MM-19 Bright,
Jim
49
38 VM-17 Bowen,
Dave
55
39 MM-20 Miller, Dave
47
40 VM-18 Blake,
David
58
41 SV-2 Saylor,
John
60 High
42 VW-1 Smith-Hanna,
Carolyn 56
43 SV-3 Engman,
Herb
62 High
44 MM-21 O'Connor,
Pat
47
45 Ferrimani,
Jay
48
46 VM-19 Weaver,
Al
54
47 VM-20 Moore,
Mitch
53
48 VM-21 Muhlnickel, Tony
54
49 Quinlisk,
Dan
50 Alternative
TC
27:52
50 VM-22 Davis,
Jim
52
51 VM-23 Cowburn, Rick
52
52 MW-2 Franck, Zsophia
54
53 SV-4 Huddle, Jr,
Bob 60 High
54 MW-3 Snedden, Kimberly
40
55 MW-4 Tily,
Lorrie
46
56 Smarsh,
Paul
48 Alternative
TC
28:33
57 VM-24 Smith,
Jerry
64
58 SV-5 Zeserson,
Ken
60 High
59 MW-5 Eck,
Peggy
45
60 VM-25 Zygo,
Larry
57
61 Neal,
Sam
57 Checkers
AC
28:57
62 MW-6 May,
Brenda
42
63 Miner,
James
58 High
64 VM-26 Rybinski,
Richard 55
65 VW-2 Moore,
66 MW-7 Yanai,
Ruth
49
67 SV-6 Kern,
Robert
64 High
68 SV-7 Glinsky,
Jim
61
69 Zygo,
Marilyn
50
70 MW-8 McCarthy,
Lisa
43
71 Matthews,
Tim
55 Alternative
TC
30:27
72 VM-27 Lavner,
Bruce
53
73 SV-8 Sek,
Dave
65
74 Halesbsky,
Steve 52 Unattached
31:04
75 VW-3 Herrick,
Jeanne
56
76 VM-28 Reif,
Mike
58
77 Fickbohm,
Jill
47
78 VM-29 Read,
Chris
55
79 MW-9 McAndrew,
Eileen 42
80 SV-9 Volk,
Bob
63
81 Josephson,
Ralph 61
82 Reynolds,
Joseph 63 High
83 MW-10 Speicher, Mary
Ellen 50
84 Streb,
Kenneth
50 Unattached
36:10
85 Sullivan,
Ted
75 Checkers
AC
36:42
86 White,
Marie 44
Team
Scoring
Masters Women: Pts. Scorers Displace
1.
2.
Veteran Women Pts. Scorers Displace
1.
Masters Men: Pts. Scorers Displace
1. High
2.
3.
Veteran Men: Pts. Scorers Displace
1.
2 High
3
4. GVH
II 111 18,20,22,25,27 (28)
Super Vet Men:
Pts. Scorers Displace
1 High
2.